Co skrývá nákup v akci?

Kvalita za rozumnou cenu. To je zbožné přání našeho národa, který ve slevách předčil snad celý svět.

Češi na slevy slyší. Bohužel i v době, kdy se ukazuje, jaké nekalé praktiky obchodníci za akcemi schovávají.
Že levné věci nestojí za nic, víme. Přesto chceme kvalitu, za nízkou cenu a právě ta cena hraje u většiny lidí při nákupu hlavní roli.
Tak to funguje v letácích supermarketů, které se nám snaží dávat do akcí i kvalitní či dokonce „bio potraviny“.

Marketingoví specialisté vědí, že úspor chtivé matky jsou schopné kvůli BIO příkrmům v akci jet na druhý konec města do jejich obchodu. Díky tomu tak zakoupíme i řadu produktů v neakci, většinou skrytě předražených. Ovšem s pocitem, že jsme již přece ušetřily a stejně bychom to někde musely koupit.

Podobná situace se odehrává i na poli e shopů, či email marketingových expertů, kteří se v nás snaží vyvolat pocit, že jejich produkt je dostupný právě teď, stačí kliknout na tlačítko a je to vaše. Jinak šance vyprší, produkt se do večera zdraží, zmizí a vy prohloupíte. Co na tom, že za týden zjistíte, že je cena stále stejná, ne-li ještě levnější, jen vy jste podlehli náhlému záchvatu šílenství – strachu a stresu, že o něco přijdete. O něco super výhodného.

Jo, jo taková je doba.

No a co my s tím. Co jsem vám tím vlastně chtěla říct?

Přemýšlejte a plánujte. Především v oblasti stravy počítejte, zda jste schopni zakoupené potraviny v akci sníst dříve, než jim skončí trvanlivost. Zda je vůbec jíte, či jsou pro vás vhodné.

Čtěte, co si vlastně kupujete. Ne vše co se prodává v prodejně zdravé výživy nebo ve zdravých koutcích supermarketů je skutečně zdravé a vhodné zrovna pro vás. Sportující jedinec ocení zcela jiné potraviny, než ten, který pracuje sedavě a moc pohybu nemá. V akci se však scházíme všichni u jednoho regálu. Hlavně, že je to levné?

Pozor bychom si měli dávat také u alergiků. Často pod nátlakem a vidinou levné svačinky či sušenky, můžeme koupit potravinu, kterou vlastně vůbec nemůžeme jíst, neboť se teprve doma dočteme, že se v miniaturním písmu složení nachází náš alergen.

Nákupy v akci prostě spojuje pocit tlaku, který je na spotřebitele skrytě vyvíjen.

Všimli jste si, kolik je nyní na jaře akcí na hubnutí? Samostatnou kapitolu totiž tvoří akční vzdělávací kurzy na rozličná témata a strava není výjimkou. Akce často potlačí naši přirozenou potřebu a dotlačí nás na jinou cestu, která byla jen odbočkou od toho, co jsme vlastně chtěli. Nátlak dělá hodně. Chybí možnost volby. Někdy pak sami sebe přesvědčujeme, že jsme danou věc či dovednost potřebovali a hledáme k ní využití. Je nám trapné říci, že jsme prostě ulítli.

Předkládám vám zde proto své poznatky i z této oblasti. Oblasti vzdělávání sebe i vás, neboť se snažím předávat praktické dovednosti z oblasti přípravy pokrmů a plánování kvalitní stravy.

Také já se snažím jít s dobou a to i tou virtuální a stále se tedy nějakým způsobem v této oblasti vzdělávám. I když vysedávání u počítače nemám příliš v lásce a dávám přednost osobním lekcím, dnes je moderní on line pojetí. Nemusíte nikam chodit a v klidu domova se vzděláváte.

Lidem sice chybí lidi a vytrácí se přirozená komunikace, ale moderní je pracovat z domu, točit videa a prodávat přes web.

Já mám své kurzy zatím pouze živé. Ještě jsem nepřišla na to, jak přesunout ochutnávky do vašich počítačových obrazovek a mobilů. Ale je to zřejmě jen otázka času. Také plánuji vydat se i touto cestou. Jenže jinak, než to nabízejí současní marketingoví specialisté.

Odrazuje mě právě současný marketingový tah a tím je již zmíněný nátlak.
Kupte teď a jinak máte smůlu.

Chtěla jsem si nedávno koupit on line kurz ohledně marketingu. Během dne mi však přišly od lektorky dva emaily, které tak strašně tlačily na koupi produktu, dokonce pod výhrůžkou, že se do večera kurz ještě zdraží, že jsem od toho raději ustoupila. Co bych se tam asi naučila? Že mám na své klienty tlačit? Zahlcovat je a strašit zdražením, stresovat je? Jako kdyby dnešní doba nebyla sama o sobě dost stresující.

Opravdu potřebujeme k nakupování a rozhodování o svém vzdělávání akci a nátlak?

Jaká je potom kvalita našeho života, když se potřebujeme do všeho nutit či spíše jsme zvyklí být přemlouvání a donuceni. Je opravdu třeba lidi nutit jíst zdravě?

Nestačí nám nemoci v rodině a k tomu zdravý selský rozum, že na fast foodech a bílém pečivu dlouho zdraví nebudeme?

Že umělé a instantní potraviny nemohou poskytovat našemu tělu vše potřebné?

Že se zhubnout nedá hladověním?

Že se v případě stravy alergiků musím stravu naučit připravovat a nestačí mi diskuze maminek na FB?

Rezonuje to s vámi? Máte pocit, že se potřebujete v oblasti složení vaší stravy naučit něco nového?
A opravdu potřebujete ke zdraví nátlak abyste začali se změnami? Tak ten u mě nehledejte.

Pokud věříte, že si můžete své zdraví koupit v nějaké akci a nic neměnit na svých návycích, pak jste na špatných stránkách.  Já věřím na klid a pohodu.

Ano, také vám chci nabídnout můj kurz, ale jinak.
Ano, mám pro vás volná místa a nyní v dubnu začíná poslední živý kurz do prázdnin. Pak až na podzim. Můžete se naučit plánovat svůj jídelníček, můžete zažít léto jinak.

Můžete přijít teď, ale také to můžete donekonečna odkládat, je to na vás. Vše má svůj čas, ale ne ideální podmínky. Ty nebudete mít nikdy. Určitě se vám nějaká lekce nebude časově hodit, ale u mě si ji v následujícím kurzu můžete nahradit.

Nebudu vás stresovat, že když nepřijdete teď, tak se zastaví čas. Naopak. Na kurzu vás naučím, jak zachovat klid nejen v kuchyni. Jak si práce lépe zorganizovat, abyste si mohly užít den. Naučíte se toho hodně a bude vám lépe. To je to, co se vám může stát, když se přihlásíte již nyní.

A když se nepřihlásíte, tak se vám nestane nic. Budete se stravovat dál tak, jak jste zvyklí a možná vám to i vyhovuje. Jste zdraví, hmotnost máte optimální a jste se sebou spokojeni. To je super, protože je fajn potkávat lidi, kteří jsou spokojeni sami se sebou a vědí, co budou mít zítra k večeři.

Ti, kteří to nevědí, mají totiž stravu většinou jednotvárnou, výživově chudou. Loví to, co kde vidí, řídí se akcemi v supermarketech, vlčím hladem a plácají páté přes deváté.

Znáte-li někoho takového, pak ten potřebuje můj kurz. Dejte mu prosím kontakt, ráda ho naučím, že to jde jinak. Že může být lépe a třeba už letos v létě. Mrkněte na KURZY, ale jen jestli opravdu chcete.

 

2019-04-02T13:01:50+00:00 Nezařazené|